Samsung Galaxy S20 z novo G5 tehnologijo

samsung galaxy S20Vsi ljubitelji najnovejše tehnologije si morate obvezno kupiti Samsung Galaxy S20. Ta je namreč opremljen z vsem potrebnim, da lahko uporablja novo G5 tehnologijo prenosa. Poleg tega pa Samsung Galaxy S20 premore še veliko več, česar njegovi predhodniki nimajo oz. imajo kar precej procentov slabše od tega novega telefona te družine mobilnih telefonov. Naj omenimo le nekaj vidnejših izboljšav, to je na prvem mestu kamera, ki premore 108 MP, Samsug Galaxy S20 Ultra, pa ima kar 10-kratno hibridno optično povečavo ter do 100-kratno super ločljivo povečavo. Za tak Samsung Galaxy S20 A1 nudi od 150 € ugodneje ob nakupu pri njih.

Samsung Galaxy S20 premore 8K fotografijo

Vsi ljubitelji dobrih fotografij si zdaj pa čisto zares lahko omislite telefon, ki bo hkrati tudi fotoaparat, namreč Samsung Galaxy S20 premore kamero, pravzaprav 4 kamere, ki premorejo revolucionarno funkcijo 8K video slike. 5G tehnologija prenosa pa vam bo omogočila, da boste svoje slike lahko delili s prijatelji zelo hitro in še z večjim obsegom slike. Da ne govorimo o zoomu, da je tako izpopolnjen, da boste lahko približali še tako oddaljene osebe in stvari kot, da bi jih imeli pred svojim nosom. Zaradi vse izboljšav, ki jih ima Samsung Galaxy S20, bodo nočne fotografije postale tako zelo kvalitetne, da skoraj ne boste vedeli ali so bile narejene ponoči ali podnevi.

Samsung Galaxy S20 skoraj ne potrebuje polnjenja

samsung A1Baterija, ki je nameščena v telefonu Samsung Galaxy S20 je tako zmogljiva, da telefon skoraj ne potrebuje polnjenja, saj baterija premore do 5000 mAh, hkrati pa se telefon prilagaja vašim navadam, zaradi česar še dodatno že sam po sebi varčuje z energijo. Samsung Galaxy S20 A1 nudi s posebnimi ugodnostmi v vseh naročniških paketih s 24 mesečno vezavo, preverite, splača se. Za cca 50 € mesečnega stroška si lahko kupite zares izjemno tehnološko dovršen telefon, ki mu pravzaprav ne moremo več reči le telefon, ampak poleg tega še fotoaparat in prenosni računalnik hkrati.

Evidenca delovnega časa je postala obvezna

Evidenca delovnega časa je evidenca, ki beleži delo vsakega posameznika v podjetju. V njej je zajeto število delovnih ur v tednu, kdaj so bile te ure opravljene, število nadur, število neopravljenih ur. Vsaka evidenca delovnega časa mora vsebovati tudi podatke o vrsti plačila za opravljene oziroma neopravljene ure, na primer nadomestilo plače iz sredstev delodajalca, v breme drugih organov ali delodajalcev, neopravljene ure, za katere se plačilo ne prejema, ure, za katere se šteje zavarovalna doba s povečanjem, ure, na katerih je obvezno dodatno pokojninsko zavarovanje. Evidenca delovnega časa je bila uzakonjena z 18. členom Zakona o evidencah na področju dela in socialne varnosti (ZEPDSV).

Najboljši način vodenja evidence delovnega časa

evidenca delovnega časaVelikim podjetjem evidenca delovnega časa ni tuja, saj jo velika večina vodi že več let. Mala podjetja pa bodo morala vzpostaviti varen, učinkovit in pregleden sistema vodenja le-te. Obenem predlagamo, da si pri načrtovanju vodenja evidence delovnega časa že sedaj preberejo nekatere dodatne predloge o podatkih, ki naj bi jih evidenca delovnega časa še vsebovala. Ti predlogi naj bi bili namreč uzakonjeni do konca leta in prej ko jih podjetja vključijo v svoje evidence, lažji bo prehod na novo direktivo. Predlogi na primer vključujejo še dodatno natančno beleženje prihodov, odhodov, odmorov, podatke o letnem dopustu, izmenskem delu, delu ob vikendih in praznikih, deljenem delovnem času in podobno. Evidenca delovnega časa mora biti zlahka dostopna s kraja opravljanja dejavnosti podjetja in obenem primerna za večletno hrambo. Tako je elektronski sistem vodenja evidence najbolj primeren in pregleden.

Zakaj evidenca delovnega časa?

Z vodenjem takšne evidence imajo pravni organi pregled nad transparentnostjo delovanja podjetja in morebitnim izkoriščanjem delavcev. Obenem imajo tudi podjetja sama, predvsem pa njihove kadrovske službe, jasen pregled nad opravljenimi urami posameznega delavca. Temu primerno lahko prilagodijo plače delavcev ter opazijo morebitne šibke točke, tako v smislu premalo opravljenih ur, kot tudi delavce, ki bi morda potrebovali več počitka. Evidenca delovnega časa je zato evidenca, s katero pridobijo tako podjetja kot tudi pravni organi, ki podjetja in njihovo delo nadzorujejo. Že kar nekaj podjetij zato ponuja svoje odlične programe za vodenje evidence in podjetja zlahka izberejo najprimernejšega za njihove potrebe.

Ultrazvok trebuha kot diagnostična metoda

Natančen ultrazvok trebuha, ki ga opravijo radiologi, uporablja zvočne valove za ustvarjanje slik, ki ponazarjajo strukturo abdomna in trebušnih organov ter pretok krvi. Slike so uporaben način za pregled organov, tkiv, krvnih žil in drugih struktur znotraj abdomna. Slikanje vključuje pošiljanje visokofrekvenčnih zvočnih valov v telo.
Ti valovi pa se odbijajo od organov in drugih struktur v telesu. Odzivne signale pa sprejme sprejemnik. Slike pa je mogoče ustvariti z analizo podatkov, ki jih ti signali ustvarijo. Diagnostična ultrazvočna preiskava trebuha je pomembna pri odkrivanju različnih bolezni in zdravstvenih težav, kot je na primer anevrizma trebušne aorte, slepič in ledvični kamni.

Ultrazvočna preiskava trebuha odkriva različna obolenja

V predelu abdomna je več glavnih organov, kot so jetra, veliko in tanko črevo, želodec, žolčnik, vranica, mehur, trebušna slinavka, nadledvična žleza, jajčniki in maternica. Poleg slikanja teh glavnih organov je ultrazvok trebuha primeren tudi za snemanje drugih pomembnih struktur v abdomnu, kot so tkiva, nenormalni izrastki in krvne žile.
Ker se v abdomnu nahaja veliko pomembnih organov, se tam lahko pojavi več težav, ki nastanejo kot posledica vnetij in hormonskih neravnovesij. Diagnostični ultrazvok trebuha pa lahko odkrije tudi bolezenska stanja in spremembe, kot so bolezni jeter, ledvični in žolčni kamni, tumorji, rak, kila ter vnetja stanja, kot sta apendicitis in pankreatitis.

Kako poteka ultrazvok trebuha?

Radiolog oziroma zdravnik specialist opravi ultrazvok trebuha tako, da s posebno sondo kroži po koži, kar je povsem neboleče in neškodljivo za telo. Pacienti, ki ležijo na hrbtu, čutijo le nežen pritisk na abdomen, pri čemer je morda najbolj neprijeten bolj mrzel gel, ki ga zdravnik nanese na kožo. Celoten postopek pa traja od 20 minut do ene ure.
Pred obravnavo je pomembno, da imajo pacienti poln sečni mehur, vendar pa morajo biti tešči od 6 do 8 ur pred pregledom. Hkrati je pomembno, da se pacient za ultrazvok trebuha pripravi tako, da dan poprej uživa lahko prebavljivo hrano, saj mora imeti na pregledu čim manj zaplinjeno črevesje.